Tipy ako vybrať správny darček

tipy ako vybrať správny darček

Radosť z darovania

Môcť niekoho obdarovať je naozaj radosť, ale iba dovtedy, kým viete čím. Vybrať správny darček nie je vždy ľahké a vyjadrenia rodiny a priateľov ako napríklad „Ale, veď ja nič nepotrebujem.“ alebo „Nerob si starosti, všetko mám.“ rozhodne nepomáhajú. A aj keby vám rovno povedali, čo si želajú, možno chcete, aby si darovanie zachovalo svoje čaro, prekvapenie, prípadne romantiku. V tomto článku som sa snažila zosumaritovať jednoduché tipy ako vybrať správny darček, verím, že pomôžu. 🙂

Pre koho darček vyberáte

Asi najjednoduchšie je začať tým, že si zadefinujete vek, pohlavie a príležitosť. Niečo iné hľadáte pre prváčku, iné pre kamaráta a niečo iné pre manželku alebo starých rodičov. Ide o darček k narodeninám, svadobný dar, alebo o malú pozornosť len tak pre radosť? Odpovede na podobné otázky vám s výberom správneho darčeka na začiatok pomôžu.

Majte oči a uši otvorené

Darčekom komunikujeme. Darček vypovedá nielen o vzťahu, ale aj o tom, ako dobre toho druhého poznáte, ako dobre si ho počas roka všímate a počúvate. Chodievate spolu do nákupných centier? Všímajte si, pri akej knihe sa v kníkupectve pristaví, aké parfémy v parfumérii skúša, ku ktorému výkladu sa najčastejšie vracia, alebo si všimnite, pri akej aktivite stráca pojem o čase. Pokojne si postrehy zapisujte a priebežne si robte zoznam, pretože to, čo sa nám jedeň deň zdá ako výborný nápad na darček, si už na druhý deň nemusíme pamätať. Ak neviete na nič prísť, skúste sa poradiť s okolím (kolegovia, kamaráti, súrodenci, rodičia), pozrite si statusy a lajky na sociálnych sieťach, ktoré spoločne zdieľate alebo zbystrite, keď surfuje na internete a vyhľadáva napríklad recenzie na rôzne produkty alebo služby.

Záujmy

Záujmy a hobby toho druhého sú vždy dobrým zdrojom pre nápady na vhodný darček. Je to umenie, hudba, šport alebo varenie? Ide o koníček nový alebo sa mu už venuje nejaký čas? Zamyslite sa, či sú nejaké praktické veci, ktoré so záujmom súvisia a obdarovanému by urobili radosť. Poznám človeka, ktorý veľmi rád hrá bowling, nevynechá ani jeden pondelok na dráhe. Raz dostal od Ježiska naozaj nečakane bowlingové topánky, aby si viac nemusel požičiavať erárne. Tomu sa hovorí dokonalé spojenie praktickej veci a záujmu.

Darujte zážitok

Zážitok tiež môže súvisieť so záujmami ale nemusí. Zážitky otvárajú nové obzory a prinášajú nové skúsenosti. Ak niekto rád tancuje, víkendový tanečný kurz môže byť dobrá voľba, ale rovnako môže byť dobrá voľba relaxačná masáž pre niekoho, kto si na seba kvôli povinnostiam nevie nájsť čas. Zážitkové darčeky však väčšinou bývajú drahšie, preto sú vhodné na darovanie formou zbierky, napríklad prispeje celá rodina, skupina priateľov alebo kolektív v práci.

Darček nemusí byť drahý a kúpený

Nezabudnite, nie cena darčeka je dôležitá, ale myšlienka. Ak máte hlboko do vrecka alebo radi tvoríte, darujte kus zo seba a darček vlastnoručne vyrobte. Fotografie a výroba rôznych rámov alebo koláží je vždy vďačným námetom. Prípadne vymyslite a vyrobte kupón na činnosť/službu, ktorú  môžete osobne zrealizovať, napríklad kupón na voňavý penový kúpeľ pri sviečkach. Alebo darujte niečo, čo sa dá zjesť. Ako napríklad takýto darček, ktorý upiekla jedna malá slečna pre priateľov v predvianočnom obodobí.

ako vybrať správny darček

Balenie je súčasť darčeka

Nepodceňujte radosť z rozbaľovania darčekov. Originálnym balením môžete k darčeku pridať trochu zábavy ale aj záhady. Opäť stačí trocha fantázie, možností máte niekoľko, tu sú 3 klasiky:

 • darček môžete schovať a obdarovanému nechať na jeho hľadanie nápovedy,
 • malý darček môžete zabaliť do malej krabičky, ktorá bude zabalená do väčšej a tá v ešte väčšej atď.,
 • alebo môžete vymyslieť k obsahu darčeka pre obdarovaného hádanku.

Stále nič?

Myslite na to, že darček by mal v prvom rade potešiť obdarovaného, nie vás, preto ak stále váhate a ste s rozumom v koncoch, ešte vždy môžete siahnuť po poslednej voľbe – peňažnom dare. Ak si myslíte, že sa nedokážete trafiť do vkusu obdarovanej osoby, potom sú práve poukážky to pravé pre vás. Darujte napríklad predplatné na obľúbený časopis, kupón na iTunes, poukážku do nákupného centra alebo abonentku do divadla.

Na záver malá inšpirácia od nás

Ak hľadáte originálny darček pre kohokoľvek a pre akúkoľvek príležitosť, skúste sa inšpirovať u nás. Naše hojdacie siete spĺňajú hneď niekoľko kritérií:

 • sú vhodné pre mužov, ženy aj deti,
 • dajú sa využívať celoročne,
 • prekvapenie a radosť zaručené,
 • darček 2v1 – okrem toho, že darujete vec, darujete aj zážitok z jedinečnej pohody a možnosť pravidelne relaxovať.

A toto sú najčastejšie príležitosti, pre ktoré naši zákazníci kúpili mexické hojdacie siete ako darček:

 • darček k narodeninám (najčastejšie hojdacia sieť single a hojdacia sieť double)
 • darček deťom za vysvedčenie (najčastejšie hojdacia sieť single)
 • vianočný darček
 • svadobný dar
 • ako odmena alebo poďakovanie (jednotlivci, ale často aj firmy pre svojich zamestnancov, klientov alebo partnerov najmä ku koncu roka, ako poďakovanie za celoročnú námahu a spoluprácu)
 • darček na kolaudačnú párty domu, bytu alebo vynovenej záhrady

Či už presne viete, čo chcete darovať, alebo si iba robíte prieskum a hľadáte a inšpiráciu, držím palce, nech nájdete darček, ktorý urobí radosť nielen jeho prijímateľovi, ale aj vám pri jeho vyberaní a darovaní!