Náš príbeh

náš príbeh

Náš príbeh alebo ako sa to celé začalo

Toto je náš príbeh v skratke. Za vznikom tohto internetového obchodu stála náhoda a túžba vlastniť krásnu a maximálne pohodlnú hojdaciu sieť. Chceli sme ju len tak pre seba a len tak pre radosť. Cestovateľská vášeň nás v roku 2005 zaviedla do Mexika – krajiny kukuričných placiek, Tequily, dávnych kultúr a, ako inak, aj ručne tkaných hojdacích sietí.

Hojdacie siete nás ihneď zaujali. Vo veľa bytoch či domoch by ste pre nás tradičnú posteľ hľadali zbytočne. A to hneď z dvoch dôvodov. Po prvé, hojdacia sieť sa ľahko skladuje a teda je v izbách cez deň viac miesta. Po druhé, mexické hojdacie siete sú vďaka bavlne pružné a vzdušné (dobre v nich cirkuluje vzduch). Výborne sa v nich preto spí, najmä počas horúcich letných nocí. Dokonca aj v penziónoch či hoteloch nájdete hojdacie siete na izbách namiesto prístelky.

Dostatok času počas cestovania nám umožnil všímať si a porovnať kvalitu hojdacích sietí v rôznych regiónoch. To napokon viedlo ku stretnutiu s výrobcom s bohatými skúsenosťami a dlhodobou tradíciou výroby.

Mexiko a španielčina tiež stáli za vnikom názvu nášho obchodu. Slovo HAMACAS jednoducho v preklade znamená hojdacie siete.

Našli sme teda tú pravú ručne tkanú hojdaciu sieť nie len pre seba, ale pevne veríme, že aj pre vás. Veríme, že kto raz mexickú hojdaciu sieť vyskúša, zamiluje sa do nej na prvé pohojdanie!

Ak máte čas a chuť dozvedieť sa o našom mexickom dobrodružstve niečo viac, nech sa páči, celý článok nájdete tu .